باشگاه برنامه‌نویسی کد

برنامه‌نویسی و مهارت برنامه‌ریزی، از مهارت‌های ضروری قرن حاضر است. ابزار برنامه‌نویسی به همراه تفکر الگوریتمی همچون ابزار جادوگریست که هر فرد مسلط به آن، می‌تواند جهانی را مطابق ایده‌های خودش خلق کند. علاوه بر این، مستقل از برنامه نویسی، برنامه‌ریزی خود یک مهارت بسیار مهم در قرن حاضر است. متاسفانه این مهارت کمتر در مدارس مورد اهمیت قرار می‌گیرد. لذا ما در باشگاه برنامه نویسی کد قصد داریم هم مهارت تفکر الگوریتمی و هم مهارت پیاده‌سازی این نوع تفکر را به بچه‌ها آموزش دهیم.

این مجموعه دوره با نوشتن برنامه‌های بلوکی آغاز می‌شوند و با فراگیری زبان‌های برنامه‌نویسی پیشرفته‌تر ادامه پیدا می‌کند. در این میان، حل مسائل متعدد و انجام پروژه‌های متعدد، مهارت‌های بچه‌ها در زمینه به ثمر رساندن یک ایده توسط برنامه‌نویسی را تثبیت می‌کند. 

بازی‌های الگوریتمی

بازی‌ها همواره بهترین ابزار یادگیری بچه‌ها به حساب می‌آیند. در دوره بازی‌های الگوریتمی با استفاده از بازی‌های مناسب، بچه‌ها با مفاهیم پایه الگوریتمی آشنا می‌شوند. این دوره مقدمه‌ای برای ورود به دنیای برنامه‌نویسیه. بعد از این دوره، دوره برنامه‌نویسی بلوکی و برنامه‌نویسی موبایل را خواهیم داشت.

برنامه‌نویسی بلوکی

در این دوره بچه‌ها با اولین زبان‌های برنامه‌نویسی آشنا می‌شوند. این دوره به آن‌ها کمک می‌کند وارد دنیای برنامه‌نویسی حرفه‌ای شوند. حل مسئله، تفکر الگوریتمی، مدیریت برنامه و ... از فوائد جانبی این دوره است.

تفکر الگوریتمی

یکی از مهم‌ترین مفاهیمی که در نظام آموزشی ما مغفول مانده ولی بسیار بسیار حائز اهمیت است، موضوع تفکر الگوریتمی‌ست. در تفکر الگوریتمی می‌آموزیم چطور مسائل بزرگ را از نگاه یک سیستم به مسائل کوچک‌تر خرد کنیم و حل کنیم. این نوع تفکر به تفکر برنامه‌ریزی بچه‌ها بسیار کمک می‌کند.

هوشمندسازی

در دوره هوشمندسازی با استفاده از ابزار از پیش ساخته الکترونیک به ساخت برنامه‌هایی می‌پردازیم که با استفاده از آن‌ها می‌توان وسیله‌ای پیچیده‌تر ساخت که به صورت هوشمند با استفاده از سنسور‌ها و ورودی‌های دیگر، مشکلی از مشکلات کشف شده توسط بچه‌ها حل می‌شود. این دوره گامی بلند برای نگاه پروژه محور و متصل‌کننده بخش‌های مختلف فراگرفته شده توسط دانش‌آموز به هم است.

برنامه نویسی پایتون

زبان برنامه‌نویسی پایتون را می‌توان یکی از کارآمدترین و در عین حال ساده‌ترین زبان برنامه‌نویسی دانست. زبانیست که بچه‌ها با کمک آن می‌توانند وارد دنیای حرفه‌ای برنامه‌نویسی شوند و محصولات واقعی تولید کنند. این دوره برای دانش‌آموزانی مناسب است که دوره برنامه‌نویسی بلوکی را گذرانده باشند.

برنامه‌نویسی موبایل

در این دوره بچه‌ها با برنامه‌نویسی اپلیکیشن برای موبایل آشنا خواهند شد. البته پیش از این دوره لازم است با برنامه‌نویسی بلوکی آشنا شده باشند و آن را گذرانده باشند.

مربیان باشگاه جادوی کد

آرزو امیرجاملویی

آرزو امیرجاملویی

مربی برنامه‌نویسی موبایل
کارشناس مهندسی نرم‌افزار
مریم حجتی

مریم حجتی

مربی برنامه‌نویسی بلوکی
کارشناس علوم کامپیوتر دانشگاه تهران
کارنشاس ارشد بیوانفورماتیک دانشگاه تربیت مدرس

ساینا ادیبان

مربی برنامه‌نویسی پایتون
کارشناس بیوتکنولوژی دانشگاه آزاد تهران
کارشناس ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی
امیرحسین حمداوی

امیرحسین حمداوی

مربی برنامه‌نویسی بلوکی
کارشناس ریاضی دانشگاه صنعتی شریف
کارشناس ارشد علوم کامپیوتر دانشگاه تهران
بهاره کردی

بهاره کردی

مربی برنامه‌نویسی موبایل
کارشناس مهندسی نرم‌افزار
کارشناس ارشد هوش‌مصنوعی
به بالای صفحه بردن